PİLPED

NİÇİN PİLPED KULLANILMALIDIR ?
PROBLEM
Bugün modern et üretim tesislerinin profesyonel paketleme ekipmanları kullanmaları gerekir.
Çünkü;
- Taze protein içinde yüksek oranda su barındırır. Dolayısıyla bakteri üremesi için ideal ortam hazırlar. Bu insan sağlığı açısından ciddi risk oluşturan bir durumdur.
- Alışveriş yaparken tüketici ambalajının içerisinde sıvı gözükmeyen etleri almayı tercih eder. Temiz ve dikkat çekici ambalaj, tüketicinin güvenini kazanmak için önceliklidir.
- Doğru ambalajlama, paketlenmiş et ürünlerinin kalitesini ve saklama süresini arttırır. Ayrıca bu ürünlere dikkat çekici bir görünüm kazandırır.
ÇÖZÜM
- PİLPED TAZE ET-TAVUK-BALIK-MEYVE ÜRÜNLERİ İÇİN EMİCİ PEDLER, sunduğu yenilikçi ve etkin çözümle paketlenmiş etin uygun şartlarda doğru şekilde saklanmasını sağlar.
- PİLPED, farklı emicilik kapasitelerinde üretilir. Böylece ambalajlandıktan sonra tavuk, et, balık, meyve vb. ürünlerde sıvı salınımı doğru pedin kullanılması sayesinde 100% engellenmiş olur.
- PİLPED, et ürünlerini patojen riskinden korur. Böylece ürünlerin raf ömrü belirgin derecede uzar ve gıda güvenliği sağlanmış olur.
- PİLPED, ürününüzün sunum kalitesini arttırır. PİLPED, gereksiz sıvıyı emer ve içine hapseder. Ürüne hiçbir şekilde yapışmaz.
- Ürününüz daha taze görünür. Tüketiciyi görüntüsüyle etkiler. Tüketicinin mutfakta işini kolaylaştırır.PİLPED EMİCİ GIDA PEDLERİ NASIL ÇALIŞIR ?
Emici taraf aşağıda olacak şekilde ambalaja yerleştirilir ve istenmeyen sıvı alt yüzeyden emici tabakaya doğru hareket eder.
- Sıvı, “selüloz” veya “selüloz + S.A.P” tabakaya ulaştığında emilir eğer süper emici tanecikler kullanılmış ise her bir tanecik hızla şişerek, jel formuna gelir.
- Oluşan jel tanecikleri, emici yüzeyden geçemeyecek kadar büyük olduklarından istenmeyen sıvı jelin içine hapsolur ve ambalaj içine sızmaz.

PİLPED EMİCİ PED ÜRÜN SPESİFİKASYONU (ÜRÜNÜ OLUŞTURAN MALZEMELER)
PİLPED SEL ve SAP Tipi Emici Pedler & PİLPEDforFISH Balık Pedleri
Dört tarafı yapıştırılmıştır. Kenarları kapalıdır. Polietilen yüzey üste gelecektir. Etten akan sıvı polietilen yüzey üzerinde kayarak pedin alt kısmına doğru hareket eder. Pedin alt kısmına doğru inen sıvı, pedin non-woven yüzeyi ile temas eder. Bu yüzey tarafından pedin emici iç yüzeyine transfer edilir. İç yüzeyde bulunan krepe kağıt sıvının ped üzerinde eşit dağılımını sağlar. Ayrıca merkezde bulunan selüloz + SAP karışımını sıkıca sardığından selüloz tozunun pedin dışına çıkması önlenmiş olur. Merkezde bulunan SELÜLOZ ve SAP karışımı emici kısım emilimi sağlar.
NONWOVEN YÜZEY ALTTA OLACAKTIR.
Pedin alt kısmına doğru inen sıvı, pedin non-woven yüzeyi ile temas eder. Bu yüzey tarafından pedin emici iç yüzeyine transfer edilir.

İÇ YÜZEYDE BULUNAN KREPE KAĞIT, SIVININ PED ÜZERİNDE EŞİT DAĞILIMINI SAĞLAR
Ayrıca merkezde bulunan selüloz + SAP karışımını sıkıca sardığından selüloz tozunun pedin dışına çıkması önlenmiş olur.

Merkezde bulunan SELÜLOZ ve SAP karışımı emici kısım emilimi sağlar.

POLİETİLEN & HİDROFOBİK YÜZEY ÜSTTE OLACAKTIR.
Etten akan sıvı polietilen yüzey üzerinde kayarak pedin alt kısmına doğru hareket eder.

PİLPED AL TİPİ PEDLER
Özellikle kırmızı et sektörü tarafından kullanılan ince dört tarafı açık emici peddir. Üst yüzeyi polietilen filmdir. Bu bölüm kullanım esnasında üste gelecektir. Etten akan sıvı polietilen yüzey üzerinde kayarak pedin alt kısmına doğru hareket eder. Altta bulunan emici bölge airlaid’dir. Pedin alt kısmına doğru inen sıvı doğrudan airlaid malzeme tarafından emilir.
POLİETİLEN & HİDROFOBİK YÜZEY ÜSTTE OLACAKTIR.
Etten akan sıvı polietilen yüzey üzerinde kayarak pedin alt kısmına doğru hareket eder.

ALTTA BULUNAN EMİCİ BÖLGE AIRLAID’dir.
Pedin alt kısmına doğru inen sıvı doğrudan airlaid malzeme tarafından gerçekleştirilir.SIKÇA SORULAN SORULAR
1. Ürünleriniz gıda ile sürekli temas halinde. Hijyenik olduklarından nasıl emin olacağız?
- Tüm hammadde tedarikçilerimizden gıda güvenliği sertifikalarımız mevcuttur.
- Üretimlerimizi ISO 9001-2008 prensiplerine göre yapıyoruz.
- Üretimlerimizi HACCP Gıda Güvenliği sistemi çerçevesinde gerçekleştiriyoruz.
- Gıda güvenliği konusunda Türkiye Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından onaylanmış bir firmayız.
- Emici pedlerimizin bazı türlerinde özel bir tür S.A.P. (süper absorban polimer) kullanmaktayız. Bu ürün sadece gıda ile temas eden malzemelerde kullanılabiliyor.
2. Farklı et çeşitleri (kırmızı et, tavuk eti, balık) için farklı bir tür PİLPED mi kullanmalıyız ?
- Evet farklı ihtiyaçlar için farklı ürünler kullanmalısınız. Örneğin kırmızı et için sadece köpük tabak içerisinde standart bir PİLPED kullanmanız gerekirken taze balık nakliyesi sırasında (genelde uçak kullanılır) polistren balık kutusunun içinde eriyen buzlu suların emilimi için daha yoğun emiciliğe sahip PİLPEDforFISH ürününü kullanmalısınız.
3. Etin sıvı salınımını etkileyen faktörler nelerdir ?
- Et tesisinin üretim teknolojisi
- Ürünün fiziksel şartları
- Ürünün taşınması esnasındaki fiziksel şartlar
- Ürünün saklandığı yerin fiziksel şartları (buzdolabının kapısının ne sıklıkta açılıp kapandığı gibi)

4. Müşteriye Özel Çalışma Yapıyor musunuz ? İstenilen Emiş Kapasitesinde Üretim Yapabiliyor musunuz ?
- Evet, müşterimizin istediği emicilik ve boyda ürün üretilebilir.

5. SAP Nedir ? Niçin Ürün İçerisinde Kullanılır ?
- Super Absorban Polimer (Süper Emici Toz) pedin sıvı emiş kapasitesini ve sıvı tutuculuğunu arttırmak için kullanılan bir malzemedir. Gıda ile yakın temas halinde olan ürünlerde gıda ile temasa uygun SAP kullanılması gerekmektedir.