LATİS

Latis Kadın Doğum Pedi

Doğal malzemelerden yapılmış, selulozik iç yapıya sahip, %98 geri dönüşümlü Latis kadın doğum pedi doğum yapan kadınlara rahat ve güvenilir bir koruma sağlar.
Türkiye’de ve dünyada birçok tüketicinin ilk tercihidir.
Doğum sonrası güvenle kullanılır.

Latis Kadın Doğum Pedi:

Paket İçi: 10 adet
Koli içi 16 paket x 10’lu
Koli ölçüleri : 600 X 340 X 340 mm
Latis Steril Pansuman Pedi
Latis pansuman pedleri, akıntılı yaralar için dizayn edilmiş olup çok emici ve yumuşak bir yara pedidir. Yaranın süratle hava alarak iyileşmesini sağlayan bu ped, dört ana katmandan oluşmaktadır:
a) Yaraya direkt olarak temas eden ve iki kat beyaz renkli hidrofobik nonwoven (örülmemiş kumaş) dan oluşan tabaka, cilde uyum sağlayarak yaradaki akıntının ortadaki emici tabakaya geçişini temin eder.
b) Fibrelize edilmiş saf selüloz parçacıkları, saf selülozdan imal edilmiş krepe kağıdın içine hapsedilerek mükemmel bir emici tabaka oluşturur.
c) Havayı geçiren ancak sıvıyı geçirmeyen mavi renkli en alt tabaka, hidrofobik nonwoven (örülmemiş kumaş) dan yapılmıştır. Pedin bu kısmı yara akıntısına karşı mükemmel bir engel teşkil eder.
Yarayla temasta olan iki kat nonwoven, akıntıyı hemen emerek ortadaki selüloz tabakaya geçirir. Çok emici özelliğe sahip olan bu selüloz tabaka, hem yarayı
havalandırır hem de yaranın süratle iyileşmesini sağlar. Bu arada bariyer vazifesi gören, havayı geçiren ama sıvıyı geçirmeyen mavi nonwoven tabakası giysilerin
ve yatak çarşaflarının kontamine olmasını engeller. Yan sızıntılar bu mavi tabakanın pedin kenar kısımlarını kaplaması sayesinde engellenir.

Kullanım Alanları:

- Ameliyat esnasında kullanılır. Pratik ve tamamen hijyeniktir.
- Yara bakımı için kullanılır. Pratik ve tamamen hijyeniktir.
- Kazalarda kullanılır. Pratik ve tamamen hijyeniktir.
- Açık arazide kullanılır. Pratik ve tamamen hijyeniktir.

Boylar:

9x9 cm – Kutu içerisinde 48 adet – Kutu Ölçüleri : 250 X 185 X 160 mm
10x15 cm – Kutu içerisinde 24 adet – Kutu ölçüleri : 250 X 210 X 205 mm
15x20 cm – Kutu içerisinde 24 adet – Kutu Ölçüleri : 310 X 215 X 205 mm