Kurumsal

Biz Kimiz?


Elhadefler Kağıtçılık, 1941 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 75 yılı aşkın iş tecrübesiyle Türkiye’nin en köklü hijyenik tek kullanımlık malzeme üreticilerinden biridir.

1941 yılında ithalat ihracat firması olarak İstanbul’da kurulduk. O yıllarda Avrupa’dan fotoğraf filmleri ve ozalit kağıtları ithal ediyor ve ülkemizde dağıtımını sağlıyorduk.
1979 yılında “Anonim Şirket” olduk. İthalatçıdan üretici kimliğine geçtik. Yenibosna Doğu Sanayi Sitesi’ndeki ilk fabrikamızda karton masura üretimine başladık.
1983 yılında hijyenik sarf malzeme üretimine başladık. Popifiks markasıyla Türkiye’nin yerli üretim ilk bebek bezi Elhadefler Kağıtçılık makinelerinde üretildi.
1984 yılında Yenibosna 29 Ekim Caddesi üzerinde bulunan fabrikamıza geçtik.
1985 yılında Lilafiks markası ile Türkiye’nin ilk yerli malı hijyenik kadın pedini ürettik.
1988 yılında ilk yerli üretim ıslak mendili piyasaya sürdük.
1988 yılında Türkiye hasta alt bezi ile tanıştı. Raflarda yer alan ilk yerli üretim hastabezi yine Popifiks markasıyla “Elhadefler” imzasını taşıyordu.
1999 yılında ülkemiz yeni bir ürünle tanışıyordu: Gıda güvenliği için hayati öneme sahip olan “taze tavuk, et, meyve ürünleri için emici gıda pedi” Pilped markasıyla ilk olarak Elhadefler tesislerinde üretildi. İlerleyen zamanlarda çalışmalarımız sonucu bu ürünün gıda malzemelerinde kullanılması zorunlu hale geldi. Bugün 7 farklı tipte emici ped üreten makinaya sahibiz. Üretimimiz, Sağlık ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Bu sektörde Türkiye’nin en büyük üreticisiyiz.
2011 yılında 70 yılı aşkın tecrübemizle yine bir ilke imza attık. La Plume markası ile otel-restaurant-catering sektörüne kolaylık sağlayacak, sofralara güzellik katacak tek kullanımlık hijyenik “AIRLAID (kumaş dokulu kağıt)” malzemeden peçete, runner, masa örtüleri ve havlular üretmeye başladık ! Airlaid, kumaş dokusu ile kumaşın zerafetini sunarken, aynı zamanda kullan-at pratikliği sunan ekonomik ve konforlu bir üründür. 19 farklı renk seçeneği sunabiliyoruz. Kurumsal isim ve logolarınızı ürünlerimiz üzerine uygulayabiliyoruz. Bugün Türkiye’deki birçok önemli otel ve havayolu markasıyla çalışıyoruz. Ayrıca ürünlerimizi 20’den fazla ülkeye ihraç ediyoruz.
2013 yılında Popifiks markamızla Türkiye’de ilk defa Modüler Tuvalet Eğitim Setleri üretmeye başladık. POPİFİKS MODÜLER TUVALET EĞİTİM SETİ, modüler ve pratik yapısı sayesinde evde ya da dışarıda, özel çantası içerisinde kolaylıkla taşıyabileceğiniz ve her an gönül rahatlığıyla çocuğunuzun ihtiyaçlarını giderebileceğiniz iki sistemli bir tuvalet setidir. Ürünümüzü 2013/02742 faydalı ürün patent numarası ile üretmekteyiz.
2014 yılında yine La Plume markası altında Tek Kullanımlık Bebek Önlükleri üretmeye başladık. Anne ve babalara evde ve dışarıda pratiklik kazandıran bu ürünü birçok farklı desende üretebiliyoruz. Kurumsal isim ve logolarınızı ürün üzerine uygulayabiliyoruz. Şu an birçok perakende markette La Plume Tek Kullanımlık Bebek Önlükleri’ni bulabilirsiniz.
2014 yılında PilpedforFish markası altında taze balık ürünleri için yoğun emici pedler üretmeye başladık. Özellikle taze balık sevkiyatlarında strofor kolilerin içerisinde bulunan buzlu suyun belli bir seviyede tutulması gerekir. PilpedforFish 15x25 cm ölçülerinde olup takribi 1 litre buzlu suyu tek başına 10 dakikadan kısa bir sürede emebilmektedir. Tüm ürünlerimiz HACCP prensiplerine göre Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın izniyle üretilmektedir. Balık üreticilerinin ihtiyacına yönelik farklı boy ve emicilikte ürünler de üretilebilmektedir.
2016 yılında Sanayi Caddesi, Yenibosna adresimizdeki 3000 m2 kapalı alana sahip yeni fabrika binamıza taşındık. Yine bu yıl içerisinde çeşitli kararlar aldık. Stratejik alanlarımızı belirledik ve ürünlerimizi konsolide ettik.
Bugün 5 ana ürün grubunda üretimimizi sürdürüyoruz. Bu ürün grupları şunlardır;
1. La Plume AIRLAID (kumaş dokulu kağıt) Tek Kullanımlık Sofra Üstü Ürünleri ve Havlular
2. La Plume Tek Kullanımlık Bebek Önlükleri
3. Pilped Taze Gıda Ürünleri İçin Emici Pedler (Et, Tavuk, Balık, Meyve)
4. Hijyenik Tek Kullanımlık Ürünler :
- Popifiks Relax Emici Hasta Külotları
- Lilafiks Hijyenik Kadın Pedleri
- Latis Kadın Doğum Pedi
- Latis Steril / Non Steril Pansuman Pedleri
5. Popifiks Modüler Tuvalet Eğitim Seti
Markalarımızla yüzyılın son çeyreğinden itibaren insanımızın hayatında önemli izler bıraktık..
Otel-restaurant-catering, havayolu, perakende, sağlık ve gıda sektörlerine hizmet veriyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında geniş bayi ağımız ile ürünlerimizi dağıtıyoruz.
Fakat bizi en çok gururlandıran, bayrağımızı yurtdışında dalgalandırmaktır. Kaliteli ürünlerimizle, hızımızla ve müşteri odaklı yaklaşımımızla ihracatımız sürekli bir gelişim gösteriyor. Şu an 4 ayrı kıtada, 25’ten fazla ülkeye ihracat yapıyoruz.
Hedeflerimiz büyük. Zamanımız az. Yapılacak iş çok…
Nesilden nesile aktarılan tecrübemizin bize öğrettiği yegane iki değer şudur :
Ülken için, dünya için ve insanlık için elinden gelenin en iyisini yapmak! Ve bir kere söz verildi mi her ne pahasına olursa olsun o sözün gereğini gerçekleştirmek ! Neticede sektörün öncüsü olmak; İlkleri yapmayı, diğerlerine örnek olmayı ve elini taşın altına koymayı gerektirir!
İşte bizler de 1941’den beri büyüklerimizin bize yüklediği bu sorumluluğun bilinciyle çalışıyoruz…


Nam quis commodo massa


Imperdiet fringilla magna. Nunc eu dui ac dolor tincidunt faucibus vitae ut ante. Maecenas commodo sem vel nibh imperdiet viverra fusce.

Nam nec accumsan nisi. Cras eget ornare massa. Sed interdum sit amet elit in pulvinar. Vestibulum lacinia felis nec eros porttitor, in lobortis velit cras amet.

Etiam porta vitae justo sed porttitor. Donec malesuada, massa ac venenatis facilisis, enim ex lobortis metus, sed maximus est sem eget sapien. Phasellus nullam.